Untitled Document
 
Anasayfa
Kurumsal
Ürünler
Ar-Ge
İnsan Kaynakları
İletişim
 
 
 
 
 
 
Krom Sepilemede Kullanılan Dikarboksilik Asit Türevi
 
BOLSOL AL
 
ÖZELLİKLER
BOLSOL AL krom sepilemede başarıyla kullanılan bir malzemedir. Genel olarak krom sepileme bazik krom sülfat ile yapılmaktadır. Elde edilen kromlu deriler katyonik şarj gösterirler.Böylesine kuvvetli bir şarj daha sonraki boya, retanaj ve yağlama gibi işlemlerde sorun yaratır. Bu nedenle katyonik şarjın kromlu deri oluşurken azaltılmasına BOLSOL AL etkili olmaktadır. Öte yandan bazik krom sülfat deriye ilk anda belirli oranda bağlanır.Bu bağlanmanın düzenli olması yönünden de BOLSOL AL başarıyla kullanılmaktadır.Bunlara ek olarak BOLSOL AL deriye bağlanan bazik krom sülfat miktarını önemli oranda arttıran bir malzemedir.
 
KULLANIM ALANLARI
BOLSOL AL çeşitli şekillerde kullanılabilir. Krom verilmeden kullanıldığında, kromun düzenli bağlanmasına daha fazla etki sağlar.Kromlamanın bitişine 2-3 saat kala kullanıldığında daha fazla krom bağlanmasına etkin olur. Nötralizasyonda kullanıldığında bir yandan sırçanın karbonat gibi kuvvetli sayılabilecek alkali tuzlarının olumsuz etkilerine karşı görev yaparken homojen bir nötralizasyonu ve katyonik şarjın azaltılmasını sağlar.
 
UYGULAMA
BOLSOL AL , % 1,5-3,0 veya 2.5-5.0 gr/lt oranında kullanılmaktadır. Böylece kromun daha fazla deriye bağlanması, düzgün bir boyama ve retanaj elde edilir.
 
SPESİFİKASYONLAR
Aktif Madde(%)48 ± 2
pH(%10) 8,5 ± 0,5
 
RAF ÖMRÜ
Oksitleyicilerden uzakta depolayın. Orijinal ambalajında, 10°C ile 40°C arasında depolanmalıdır. Raf ömrü 12 aydır.
 
PAKETLEME
60kg’lık plastik bidon, 200kg’lık sac varil veya 1 tonluk IBC.
 
Yukarıda verilen bilgiler genel mahiyettedir. Her işletme kendi şartlarına göre kontrol ederek kullanmalıdır. Bu nedenle herhangi bir yasal yükümlülüğümüz bulunmamaktadır. Her türlü teknik sorunlarınız için firma yetkilimizle temasa geçebilirsiniz. Firmamız kontrolümüz dışında ki olaylardan sorumlu değildir.